لوله و اتصالات نیوپایپ

استعلام قیمت محصولات در واتس آپ

در این نوشته شما می خوانید :

لوله و اتصالات نیوپایپ(NEWPIPE)

لوله و اتصالات نیوپایپ محصول دیگر از شرکت گیتی پسند اصفهان می باشد که جزء لوله 5 لایه محسوب می گردد. در یک جامعه کلان بیشترین سرمایه گذاری در خصوص مسکن و ساختمان می باشد لذا برنامه ریزی جهت احداث ساختمان ها با عمر مفید نیاز استفاده از بهترین مواد و ملزومات ساخت و ساز می باشد . یکی از مهم ترین بخش ساختمان سازی مربوط به سیستم گردشی آب و فاضلاب می باشد تا مهندسان و متخصصین شهر سازی این امکان را داشته باشند نیاز این صنعت را برطرف سازند .
 از همین رو لوله و اتصالات 5 لایه ( PEX-AL-PEX ) با نام تجاری نیوپایپ با استفاده از پلیمر مورد تایید مقررات ملی ساختمان جهت مصارف آب سرد و گرم بهداشتی و تاسیسات گرمایشی با فناوری روز دنیا تولید و به بازار جهانی و ایران عرضه گردید و خط تولید سالانه 150 میلیون متر لوله را توسعه بخشید. حال بازرگانی صدرا به عنوان برترین و بزرگترین نمایندگی نیوپایپ توضیحاتی در  این خصوص در مطلب زیر ارائه نموده است و همواره می توانید لیست قیمت نیوپایپ 1403 را از این صفحه دانلود نمایید. لوله های نیوپایپ در سال های اخیر با استقبال زیادی همراه بوده و دلیل آن سهولت و سرعت نصب و راه اندازی سیستم مکانیک ساختمان یا به اصطلاح لوله کشی ساختمان میباشد که نسبت به آذین لوله ضعف زمان و شیوه لوله کشی را رفع نموده است. لوله های نیوپایپ کاربرد های متنوعی دارد و نوع جنس و مواد به کار برده شده در تکنولوژی ساخت آن، این امکان را فراهم ساخته تا در انتقال انواع مایعات و مواد صنعتی بازخورد مناسبی را نشان دهد. از جمله کاربرد آنها در صنعت های مختلف میتوان به مصارف انتقال آب آشامیدنی، صنایع پزشکی و بهداشتی، صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنایع ماشین سازی و کشتی سازی، سیستم های گرمایش و سرمایش از کف، سیستم های حرارتی و برودتی ، گاز های طبی و سیستم ها دیالیز، صنایع دارویی و… اشاره نمود. تاییدیه های اخذ شده این برند از NSF-WRC  انگلستان و تطابق کامل با استاندارد بهداشتی BS6920  دارد.

لیست قیمت نیوپایپ 1403.01.25

بازرگانی صدرا به عنوان یکی از برترین نمایندگی لوله نیوپایپ در تهران زمینه توزیع این لوله ها را بر عهده گرفته بنابراین تمامی مشتریان و کارفرمایان جهت آگاهی از  قیمت محصولات نیوپایپ همراه با تخفیف های ویژه لحاظ شده می توانند از طریق صفحه لیست قیمت محصولات یا از طریق لینک زیر آخرین و بروز ترین قیمت را دریافت نمایند.

کاتالوگ محصولات نیوپایپ

کاتالوگ تمامی محصولات نیوپایپ بر اساس ارسال شرکت گیتی پسند اصفهان در اختیار کاربران و مشتریان قرار می گیرد . شما می توانید جهت معرفی و آشنایی مراجعین خود برای فروش راحتر و آسوده تر این کاتالوگ را ارائه کنید تا تصمیم گیری جهت خرید آسان تر گردد . بازرگانی صدرا بروز ترین کاتالوگ نیوپایپ 1403را در لینک زیر جهت دانلود قرار داده است.

ساختار لوله های نیوپایپ

اساسی ترین ویژگی لوله های نیوپایپ پنج لایه بودن آنهاست که با استفاده از آخرین فناوری روز ، تلفیق فلز و پلیمر ، علاوه بر بهره گیری مزیت های لوله های فلزی و لوله تک لایه ، خط قرمزی بر معایب و اشکالات این لوله ها می باشد . 
پلیمر PEX  به کار رفته در لایه های خارجی و داخلی نیوپایپ خواصی مانند مقاومت در برابر خوردگی ، پوسیدگی ، تغییر رنگ و رسوب بندی و جلوگیری از افت فشار و… را محقق نموده است . هم چنین وجود آلومینیوم با جوش اولتراسونیک علاوه بر ایجاد مقاومت عالی میزان درصد نفوذ پذیری اکسیژن و هوا را کاهش داده است و فشار دمای آب بیش از 90 درجه سانتی گراد را تا حد ممکن کنترل می نماید.
 از نظر ساختار استفاده و اتصال متعلقات لوله های نیوپایپ و دیگر لوله های پنج لایه با لوله های تک لایه تفاوت هایی وجود دارد که وجه تمایز ساختاری این دو گروه از لوله های می گردد زیرا لوله های تک لایه با با پرس دمایی اتو جوش و لوله های نیوپایپ به صورت پرسی ، رزوه ای یا کوپلی متصل می گردند.

کاربرد لوله نیوپایپ

اتصالات لوله پنج لایه
لوله نیوپایپ با ساختار ویژه پلیمری و خواص فیزیکی و مکانیکی خود ، در موارد گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به مزیت های موجود و تحمل 10bar  میزان فشار و دمای بالا ، می توان از این لوله های در محیط های صنعتی استفاده نمود که برخی از آنها را در ذیل توضیح می دهیم .
کاربرد در صنایع پزشکی و بهداشتی : از این لوله های در صنایع پزشکی نظیر گاز های طبی و سیستم های دیالیز و… استفاده می شود هم چنین در بخش هایی که نیاز به انتقال مایعات غذایی و شیمیایی می باشد استفاده می شود که نسبت به دیگر لوله های ایمنی بالاتری را دارد .
کاربرد در سیستم های حرارتی و برودتی : با توجه به مقاومت بالای این لوله ها ، در سیستم های مولد سرما ، فن کوئل و سیستم های نوین سرمایش از کف و … مورد استفاده قرار می گیرد. تحمل دمایی بالای این لوله های باعث شده تا در سیستم های گرمایش از کف منازل مسکونی و لوله کشی شوفاژ و رادیات ها به صورت گسترده استفاده شود.
کاربرد صنعتی : یکی از مهم ترین کاربرد این لوله ها بکارگیری آنها در کارنخانجات شیمیایی ، خودرو سازی ، نفت ، گاز ، کشتی سازی و … می باشد زیرا لوله های نظیر فلزی و پلیمری توان و بازدهی لازم را در آزمایشات انجام شده نداشته اند.

نکات اساسی هنگام استفاده از لوله های نیوپایپ

اتصالات کوپلی و پرشی پنج لایه
*اجسام نوک تیز مانند مصالح ساختمانی و انواع ابزارآلات می توانند به پوسته خارجی لوله آسیب وارد کنند و باعث کاهش عمر مفید لوله ها گردند بنابراین در هنگام لوله کشی محیط را از هرگونه وسایل تیز پاک نمایید. 
*زمانی که این لوله ها به عنوان توکار استفاده می شود ، در هنگام ایزوم کاری باید از تماس مستقیم شعله آتش با لایه پلیمری لوله جلوگیری کنیم زیرا باعث آسیب رسیدن به لایه چسبی لوله شده و مسدود شدن مسیر لوله را در پی خواهد داشت .
*فاصله لازم از وسایل گرمایشی همچون آبگرمن و شوفاز بر اساس استاندارد ملی (45 سانتی متر ) رعایت گردد تا حد احتیاط برای مراقبت از لوله ها صورت گیرد.
*شعاع مناسب برای خم کردن لوله 5 برابر قطر خارجی لوله می باشد و در صورت خم نمودن بیش از حد لوله بدون استفاده از دستگاه خم کن باعث ایجاد آسیب در لایه های لوله شده و پس از استفاده در یک دوره زمانی محل تحت فشار آسیب دیده و دچار ترکیدگی می شود. 
نکته مهم: حتما از محصولات اصل و اورجینال استفاده نمایید زیرا نمونه های تقلبی در بازار با برند های مختلف وجود دارد و ممکن است فک های پرسی آنها ضعیف و شکننده باشد و استاندارد های لازم در ساخت و تولید این لوله های لحاظ نگردیده باشد و همین امر باعث ایجاد هزینه گزاف در سیستم اجرای آبرسانی ساختمان خواهد شد .

مزیت لوله پنج لایه نیوپایپ

لوله نیوپایپ معمولا با ساختار نیکل و برنج تولید می شود همین مواد با خاصیت ضد رسوب بودن و کم بودن فرسودگی، به مهم ترین مزیت این دست از لوله ها تبدیل شده است. مزیت دیگر این دست از لوله ها به نحوه لوله کشی و سبک پیاده سازی سیستم های آبرسانی شهری و ساختمان ها مرتبط است به این منظور که انعطاف پذیری بالا و حذف جوش پلاستکی ( با اتو لوله جهت اتصال لوله های تک لایه ) باعث شده تا مسیر های لوله کشی ساختمان به راحتی انجام شود و دردسر بیشتری را ایجاد ننماید. البته سرعت لوله کشی نیز بیشتر می شود و همواره مسیر آن راحت تر خواهد بود. لوله نیوپایپ با تحمل بیشتر دمای انتقال مایعات کاملا سازگار است که محیط های صنعتی و سیستم های انتقال گاز و مواد شیمیایی اسیدی از آنها به دلیل وجود این مزیت استفاده می نمایند.

تفاوت لوله نیوپایپ با دیگر لوله ها

همانطور که بیان شده لوله های تک لایه مانند آذین لوله ، نیک بسپار ، یزد لوله ، بیست بسپار اسپادانا از نظر ساختار با لوله های پنج لایه مانند سوپر پایپ ، ایزوپایپ ، بهتراشان و نیوپایپ تفاوت های زیادی دارند. یکی از اصلی ترین تفاوت های بین این دو دسته از لوله ها قیمت و نحوه اجرای آنها در پروژه های ساختمانی می باشد که هر تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد.

نمایندگی نیوپایپ

یکی دیگر از خدمات بازرگانی صدرا فعال نمودن نمایندگی فروش نیوپایپ در تهران و دیگر استان های ایران می باشد. با فعالیت بیش از دو دهه، ما توانسته ایم بسیاری از نمایندگی ها از جمله: در زمینه لوله های تک لایه نمایندگی لوله آذین ، نمایندگی نیک بسپار ، نمایندگی یزد لوله ، نمایندگی بیست بسپار ، نمایندگی لوله وحید – در زمینه لوله پنج لایه نمایندگی نیوپایپ ، نمایندگی سوپرپایپ ، نمایندگی بهتراشان و نمایندگی ایزوپایپ در زمینه لوله های فاضلابی شهری و ساختمانی و پوش فیت نمایندگی پوش فیت نیوفلکس ، نمایندگی پلی ران ، نمایندگی سوپردین و در زمینه شیرآلات ساختمانی – نمایندگی شیرآلات شودر را به زمینه های فعالیتی خود اضافه نماییم بنابراین با چنین تجربه ای تمامی امکانات مرتبط به تمامی برند ها را دارا می باشیم و می توانیم خدمات کاملی را ارائه نماییم. نمایندگی نیوپایپ در تهران نیز یکی از ویژه ترین و بزرگترین نمایندگی های فعال در این شهر می باشد. 

گواهینامه ها و استاندارد های محصولات نیوپایپ

* گواهی از شبکه جهانی کیفیت از IQNET  
* تاییدیه مطابقت با استاندارد ASTM F-1281  از موسسه تحقیقات صنعتی ایران و استاندارد 
* گواهینامه  ISO9001:2000  از  DQS  آلمان 
* تاییدیه مطابقت با استاندارد ملی ایران در خصوص اتصالات به شماره ISIRI12753-3 
* گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی
* بیمه نامه تضمین کیفیت محصول از شرکت سهامی بیمه ایران به مدت 10 سال 
* عضو انجمین مهندسین مکانیک آمریکا
* اولین دارنده گواهینامه و عضو انجمن مقررات بین المللی ساختمان 
* اولین عضو ایرانی انجمن بین المللی تست مواد 
* گواهینامه عضویت در انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران
* اولین عضو آسیایی انجمن بین المللی سیستم های گرمایش و سرمایش تابشی 
* اولین عضو ایرانی انجمن لوله و تاسیسات مکانیکی 
* گواهینامه های ISO14001:2009 – OHSAS18001:2007  از شرکت  DQS  آلمان 

محصولات نیوپایپ

‫5/5 (27 امتیاز )

4 دیدگاه

 • از خرید های نیوپایپ خیلی راضی بودم هم به موقع و هم قیمت که فاکتور کردید به نسبت جاهای دیگه پایین تر بود
  رفتار کادر پشتیبانتون هم در راهنمایی با حوصله و محترمانه بود
  ممنونم

 • سلام
  بین برند های مختلف نیوپایپ چه تفاوتی وجود داره ؟
  برای دو تا سوله کارخونه بیخوایم برای انتقال آب تو مسافت بالا از لوله نیوپایپ استفاده کنیم خوبه یا بریم سراغ لوله آذین ؟؟

  • سلام سعید جان
   نیوپایپ خودش به عنوان یکی از برند های لوله های پنج لایه هستش مانند سوپر پایپ و ایزوپایپ. اگر منظور به تفاوت بین برند ها هستش در مقاله بالا کامل بررسی شده.
   برای کارخانه ها چون مصرف آب بالا هستش باید قطر لوله ها حداقل 25 یا 32 باشه که از نظر هزینه لوله تک لایه مقرون به صرفه هستش و اگر مسیر مستقیم هستش و بدون پیچ و خم از این نوع لوله استفاده کنید.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *