لوله مانیسمان

لوله مانیسمان فولادی

لوله مانیسمان فولادی، به لوله های فلزی یا فولادی بدون درز معروف هستند بدین معنی که این لوله ها در هنگام تولید هیچگونه جوشکاری ندارند و به صورت یک تیکه تولید می شود، به همین دلیل به این لوله آهنی، لوله بدون درز گفته می شود. لوله مانیسمان در ضخامت های مختلفی تولید می شوند که بر این اساس تقسیم بندی می شوند و شامل لوله بدون درز سبک ، لوله مانیسمان رده 20 ، 40 ، 80 و 160 می شود. هم چنین کارخانه ها و برند های مختلفی از این مدل لوله ها وجود دارد که می توان برند های لوله مانیسمان چینی ، لوله مانیسمان اهواز ، لوله مانیسمان اصفهان ، لوله مانیسمان کاوه دقیق و… را نام برد. کارخانه های داخلی اعم از کارخانه کاوه ایران ، کارخانه لوله و نورد اهواز ، شرکت لوله و پروفیل ساوه ، شرکت فولاد صنعت ، شرکت لوله مانیسمان گستر اسفراین ، شرکت پروفیل فولادی اصفهان و… نیز محصولات لوله بدون درز را تولید می نمایند. بازرگانی صدرا علاوه بر خرید و فروش لوله آهنی و فولادی ، لوله جوشی ، لوله گالوانیزه، لوله و اتصالات لوله تک لایه ، لوله پنج لایه را نیز توزیع می نماید.

کاربرد لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان در صنعت های پیشرفته جایگاهی ارزشمند دارد زیرا دوام و پایداری آنها به علت داشتن خاصیت بدون درز بودن، بسیار بالا می باشد و توانایی تحمل فشار مایعات و سیالات با دمای بالا یا محیط های پر فشار جوی را دارد. این لوله ها در صنایع پتروشیمی ، صنعت نفت و گاز ، صنعت مواد غذایی و دارویی ، خطوط هیدرولیکی ، خطوط تولید ، انتقال مایعات زیر زمینی ، موتور خانه ها ، انتقال بخار ، آتش نشانی ، بیمارستان ها و…. کاربرد زیادی دارند.لوله مانیسمان با استاندارد  NACE در پروژه های نفت و گاز و سیالات ایمن شده است که توانایی تحمل فشار آب و فشار حاصل از جریان سیالات داخل لوله که به سطح اصلی می باشد باید ایمن می باشد.

تفاوت لوله درز دار و بدون درز

لوله های فولادی معمولا به دو شکل درز دار و بدون درز ساخته می شوند و بنابراین طبقه بندی این لوله ها به نحوه تولید آن بستگی دارد. در فرآیند تولید لوله های بدون درز معمولا از شمش های فولادی استفاده می شود که با تکنولوژی دستگاه های پیشرفته این لوله ها تولید می شود اما لوله های درز دار با جوشکاری دو لایه ورق فولادی ایجاد می شود. البته جنس و کیفیت لوله های بدون درز بسیار مناسب تر از لوله های درز دار است. قیمت لوله آهنی با قیمت لوله مانیسمان تفاوت عمده ای دارد و قیمت لوله درز دار کمتر از قیمت لوله بدون درز می باشد. 

علاوه بر بررسی شیوه ساخت این دسته از لوله ها ، تفاوت هایی در نحوه استفاده آنها نیز وجود دارد. معمولا لوله های بدون درز در صنایع حساس و بسیار پرفشار استفاده می شود، در حالی که از لوله های بدون درز که همان لوله های آهنی و فلزی هستند جهت مصارف آبی و مصارف عمومی استفاده می شود لازم به ذکر است میزان وزن این لوله ها در ابعاد و سایز های مختلف با هم متفاوت می باشد که بنا به ساختار مورد نیاز لوله سنگین تر یا سبک تر هستند بنابراین در صورت کلی این دو لوله تفاوت های عمده ای در صنعت های مختلف دارند اما هیچکدام برتری یا ضعف در مقابل یکدیگر ندارند به این دلیل که کاربرد هر کدام متفاوت و مخصوص به حوزه مورد نظر خود می باشد

لیست قیمت لوله مانیسمان

بازرگانی صدرا لیست قیمت لوله مانیسمان 1402 و تمامی محصولات لوله آهنی و لوله بدون درز را به صورت روزانه از شرکت های تولید کننده دریافت کرده و در بخش لیست قیمت ها بروزرسانی می نمایداز طریق لینک زیر لیست قیمت تمام محصولات را مشاهده بفرمایید. هم چنین می توانید لیست قیمت انواع لوله های تک لایه و پنج لایه را از نمایندگی های مورد نظر مانند نمایندگی لوله آذین و نمایندگی نیوپایپ به صورت فایل pdf  دریافت نمایید.

کاتالوگ محصولات لوله مانیسمان

بازرگانی صدرا جهت آشنایی بیشتر و تهیه لیست خرید برای فروشگاه ها و خریدارن کاتالوگ مانیسمان 1402 به همراه کاتالوگ لوله فولادی و آهنی و تمامی برند های لوله های گالوانیزه را در صفحات نمایندگی قرار داده است جهت دانلود کاتالوگ ها به صفحه نمایندگی ها مراجعه بفرمایید. برای دریافت نوع درصد تخفیف و چگونگی خرید لوله آهنی و خرید اینترنتی لوله آهنی می توانید از طریق تلفن های تماس این شرکت ارتباط برقرار نمایید.

خرید لوله مانیسمان

لوله مانیسمان بر اساس مولفه های متغییری که دارد اعم از جنس ، نوع برند ، قطر ، ضخامت و متراژ قیمت متفاوتی دارد. خرید لوله مانیسمان در 1402 باید به صورت وزنی باشد و کیفیت ساخت لوله نیز مهم می باشد که هر کارخانه بر اساس نوع ساخت و تولید خود قیمت نهایی را مشخص می نماید. لوله قیمت جداگانه ای دارند و از بحث قیمت اتصالات مورد نیاز مانند زانو و سراهی متفاوت می باشد. خرید لوله مانیسمان در تهران ، خرید لوله مانیسمان در کرج ، خرید لوله مانیسمان در مشهد، خرید لوله مانیسمان در شیراز و در دیگر شهر ها به صورت یکسان می باشد مگر اینکه هزینه حمل و نقل به آن اضافه بشود. آخرین لیست قیمت مانیسمان 1402 را می توان از سایت بازرگانی صدرا  دریافت نمایید. بهترین قیمت لوله مانیسمان و ارزانترین لوله مانیسمان را نیز از طریق فروشگاه های معتبر لوله های آهنی تهیه کنید.

انواع لوله مانیسمان

لوله مانسمان بر اساس سایز و قطر تقسیم بندی می شود که هر کدام از این اندازه ها برای صنعت و کاربرد خاصی تولید شده است. معمولا اندازه هر شاخه از لوله های مانیسمان فولادی 6 متر یا 12 متر می باشد و قطر داخلی آنها از 1.2 میلی متر تا 36 میلی متر هستند. حال به بررسی انواع لوله های مانیسمان می پردازیم که نوع معمول و پر کاربرد آنها سایز های کوچک هستند اما سایز های بزرگ در پروژه های خاص و عملیات های کارخانه ای و سنگین کاربرد دارد.

1.لوله مانیسمان رده 20

به لوله بدون درز رده 20، لوله سبک نیز گفته می شود که بیشترین کاربرد را در بین تمامی رده های بیان شده می باشد. میزان وزن نهایی این محصول با توجه به برند کارخانه سازنده و نوع جنس فولاد استفاده شده و متراژ 6 الی 12 متری متغییر است اما به طور معمول بین 280 تا 310 گیلو گرم برآورد می شود که این وزن بر اساس  ضخامت 2 الی 6.5 میلی متری می باشد.

1.لوله مانیسمان رده 40

پس از لوله سبک یا لوله رده 20 فولادی، لوله مانیسمان رده 40 در جایگاه بیشترین خرید لوله فولادی می باشد که کاربرد نسبتا زیادی در صنعت های مختلف و خرد دارد. بر اساس کارخانه سازنده و کیفیتآلیاژ مصرف شده در هنگام تولید، وزن این محصول به صورت متغییر چیزی در حدود وزن 380 تا 420 کیلوگرم برآورد می شود و قطر داخلی هر لوله به صورت تقریبی  ضخامتی حدود 2 الی 10 میلی متر دارد.

1.لوله مانیسمان رده 60

با رده های بالای لوله بدون درز که کاربرد خاص تری دارند که قیمت لوله مانسمان این رده هم بالا می باشد از نظر وزنی به صورت متغییر های بیان شده مانند کارخانه و برند سازنده و هم چنین میزان قطر یا ضخامت لوله چیزی در حدود 400 تا 550 کیلوگرم هم می رسد و بازه قطر  داخلی لوله های رده 60 معمولا در حدود 8 تا 24 اینچ می باشد.

1.لوله مانیسمان رده 80

کاربرد این لوله های بدون درز در این رده، بیشتر در صنعت کشتی سازی یا نفت و گاز و هم چنین سیستم های هیدرولیکی استفاده می شود و وزن تقریبی آن از کمترین مقدار در حدود 130 کیلوگرم تا 700 کیلوگرم متغییر می باشد و ضخامت های تولید شده آن بازار بین 2 میلی تا 9 الی 10 میلی متر می باشد. لوله مانیسمان در تهران به سختی در این رده پیدا می شود و باید از کارخانه ها به صورت مستقیم خریداری شود.

‫5/5 (9 امتیاز )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *